نسل جدید تراشه ماینینگ اینتل با نام  Blockscale با قابلیت هش ریت ۵۸۰ گیگاهش بر ثانیه معرفی شد. اینتل این  تراشه را به عنوان نسل دوم تراشه های ماینینگ جدید به بازار عرضه می کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تراشه جدید اینتل Blockscale با مشخصات کلیدی منتشر شده در فصل سوم  ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد. هم اکنون نیز پیش خرید این تراشه توسط شرکت‌های بزرگی  مانند هایو‌ (Hive)، بلاک چین (Blockchain) و آرگو بلاک چین (Argo  Blockchain) که در زمینه ماینینگ فعالیت دارند انجام گرفته است.

به گفته اینتل در این تراشه از ویژگی‌هایی  مانند ارزیابی ولتاژ و دما استفاده شده و در صورت استفاده از آن در دنیای  رمز ارزها اینتل نیز به عنوان رقیبی برای شرکت های چینی Bitmain و MicroBT  در نظر گرفته می‌شود. حداکثر هش این تراشه به گفته شرکت سازنده 0.58 تتراهش  در ثانیه خواهد بود. همچنین این تراشه می تواند تا 26 ژول در هر ثانیه  بازده انرژی داشته باشد.

 در صورت ترکیب هر تراشه و ادغام آن در یک  واحد ماینینگ می توان حداکثر ۲۵۶ مدار مجتمع در هر زنجیره به خروجی آن  اضافه کرد. در صورت استفاده در شرکتهای استخراج بیت کوین با دستیابی به  مقیاس نرخ هش می تواند نقش مهمی را در دستیابی به اهداف پایدار ایفا کند.